Перший цього року бій на два фронти одночасно приніс українській команді Tsunami RT Centro Porsche Padova дуже суперечливі підсумки. З одного боку, були насправді серйозні проблеми і неприємності в Італії на Autodromo Internazionale del Mugello (важка аварія Томмазо Моски в кваліфікації, прикра невдача Алекса де Джакомі в гонці). З іншого боку, візит до Франції на відому і своєрідну трасу Dijon-Prenois приніс поки що найуспішніший в цьому році виступ Tsunami RT і її пілота Алессіо Ровери на етапі Porsche Carrera Cup France!

Якщо ж підвести підсумки цього непростого гоночного уїк-енду, то навіть в таких складних умовах пілоти Tsunami RT спромоглися здобути три призових кубка – по одному за кожну сходинку подіуму!

  Як завжди, в обох серіях, Porsche Carrera Cup Italia і Porsche Carrera Cup France, п’ятниця була повністю присвячена вільним тренуванням – команди готуються до майбутнього бою, вивчають траси, працюють з налаштуваннями. Томмазо Моска в італійському Мюджелло став найшвидшим, випередивши найближчого суперника майже на секунду, а Алессіо Ровера у французькому Діжоні в двох сесіях показав другий і третій часи. Але потім, в суботу вранці, події в Італії і Франції різко «розійшлися» і почали розвиватися за зовсім різними сценаріями. Якщо Ровера в першій кваліфікації завоював третю позицію на старті, то Моска навіть не встиг проїхати до кінця своє розгінне коло – при вході на повній швидкості в віраж Arrabbiata 2 він врізався в машину Стефано Стефанеллі, яку розвернуло прямо перед ним. Важка аварія, Томмазо Моска потрапив до шпиталю з травмою ноги, бойовий Porsche 911 GT3 Cup Type 991 доведеться довго відновлювати...

  Таким чином, в Італії у Tsunami RT Centro Porsche Padova залишився тільки один пілот – Алекс де Джакомі, який успішно відпрацював суботню гонку, претендував на перемогу в своєму дивізіоні і в підсумку приніс команді призовий кубок за третє місце в заліку Michelin Cup (для бізнес-пілотів). Основні ж події розгорнулися у французькому Діжоні, де Алессіо Ровера досі продовжує боротьбу за чемпіонський титул в Porsche Carrera Cup France – італієць всю гонку боровся за місце в Топ-3 з Жюльєном Андлауером (чемпіоном серії 2017 року), Валентином Ассе-Кло і турецьким пілотом Айхаджаном Гювеном. І на фініші Алессіо став другим, завдяки чому відразу на десять очок скоротив своє відставання від лідера Андлауера!

  Алессіо Ровера: «Гонка була вдалою і принесла нам добрий результат. Мій головний суперник, Жюльєн Андлауер, пробив колесо. Але у нього були дуже «агресивні» налаштування автомобіля, ми ж, навпаки, вирішили консервативно підійти до цього питання – ми знаємо, як важливо в Діжоні зберегти шини. Був дуже неприємний момент, коли Валентин Ассе-Кло зіткнувся з Гювеном, отримав прокол, втратив контроль над автомобілем і «приїхав» в мою машину. У мене були невеликі пошкодження на лівому боці мого Porsche, але темп я все ж не втратив. Завтра я постараюся здобути поул-позицію, а з неї вже виграти гонку».

  Алекс де Джакомі: «Я не надто задоволений. У мене був добрий темп, відмінна машина, але переді мною їхав Лука Пастореллі, якого ніяк не вдавалося обійти. У підсумку, нас обох випередив Марко Кассара».

  Неділя почалася з другої кваліфікації в Діжоні, за підсумками якої Ровера завоював місце на першій стартової лінії – поруч з володарем поула Андлауером. А вже за кілька годин стартувала друга гонка в Мюджелло, яка принесла ще одне розчароування нашій команді - Алекс де Джакомі йшов другим в заліку Michelin Cup, але на передостанньому колі втратив все через прокол… У підсумку, як і в суботу, центральною подією дня стала гонка в Діжоні, де Алессіо Ровера провів одну з кращих гонок в своїй кар’єрі – пілот Tsunami RT відмінно стартував на вогкій трасі, миттєво випередив Жюльєна Андлауера, після чого до самого фінішу успішно відбивав всі атаки чемпіона (який на підсохлому треку різко додав у швидкості і розпочав справжній штурм) і здобув вже другу в цьому році перемогу на етапі французької серії! Дуель Ровера-Андлауер стала головною прикрасою всієї гонки – їх бій змусив багато кого згадати про битви минулого, коли пілоти часом виробляли справжні «фігури вищого пілотажу» на карколомній «каруселі» Діжона!

  Алессіо Ровера: «Це була дуже важка боротьба... Я добре стартував, але темп у мене був нижчий, ніж у Андлауера, у якого автомобіль був налаштований під суху трасу. Тому я просто зосередився на тому, щоб не пропустити його вперед – і у мене це вийшло! Я дуже радий, тим більш, що для нашої команди в Італії цей уїк-енд склався невдало, зате у нас все добре вийшло. Велика подяка всій команді!»

  Алекс де Джакомі: «В мене просто нема слів, не розумію, що сталося. Вже на третьому колі у мене з’явилися проблеми з заднім лівим колесом – я не міг нормально проходити праві повороти. А потім, зовсім несподівано, коли ми їхали під жовтими прапорами, шина повністю втратила тиск. Найбільш мені прикро за нашу команду, за всі її зусилля і всю виконану роботу».

  У заліку Porsche Carrera Cup France Алессіо Ровера зміг набрати в Діжоні 38 очок, завдяки чому міцно розташувався на другій позиції з 103 очками – попереду тільки чемпіон Жюльєн Андлауер з 109 пунктами. Незважаючи на проблеми і неприємності в Мюджелло, в Porsche Carrera Cup Italia позиції Tsunami RT залишилися майже незмінними – Алессіо Ровера навіть після пропущеного раунду все одно лідирує в особистому заліку (108 очок), Tsunami RT зберегла перше місце в командному заліку (130 очок), Алекс де Джакомі впевнено йде другим у Michelin Cup (58 очок). Єдина помітна зміна – Томмазо Моска перемістився з другого на четверте місце в загальному заліку (86 очок). Зараз в обох серіях, французькій та італійській, настає найбільша літня перерва – боротьба вних відновиться майже через два місяці, на початку вересня.

  Вся команда Tsunami RT Centro Porsche Padova бажає Томмазо Мосці якнайшвидшого одужання і чекає його повернення на гоночну трасу вже у вересні, щоб продовжити з ним разом боротьбу за найвищі титули!

  Усі останні новини про Tsunami RT можна дізнатися на її офіційному сайті , а також на сторінці команди в Facebook
http:// tsunami-rt .com/
https:// www .facebook .com/Tsunami.RT

  Фото Akis Temperidis (Tsunami RT), Porsche – Alexis Goure

  Павел Скобленко (пресс-служба Tsunami RT)