Цього року весна подарувала команді Tsunami RT Centro Porsche Padova цілий калейдоскоп гонок – календарі Porsche Carrera Cup Italia і Porsche Carrera Cup France були складені таким чином, що нашу команду чекають чотири гоночних уїк-енди поспіль! Негайно після італійського тріумфу в Імолі, де Алессіо Ровера, Томмазо Моска і Алекс де Джакомі принесли неймовірно багату здобич у вигляді шести призових кубків (чотири за перемоги і два за треті місця), українська команда вирушила до Бельгії, де 3-5 травня на легендарній і непередбачуваній трасі Circuit de Spa-Francorchamps відбудеться стартовий етап Porsche Carrera Cup France.

  Невідомо, чи знайдуться в світі автоспорту такі люди, хто ніколи не чув про неповторний Circuit de Spa-Francorchamps – один з найстаріших гоночних треків світу, який поступово наближається до свого сторічного ювілею (разом з двома іншими неймовірними автодромами-ровесниками, Autodromo Nazionale di Monza в Італії і Nürburgring-Nordschleife в Німеччині). І бажання організаторів Porsche Carrera Cup France включити Спа-Франкоршам в календар своєї серії можна зрозуміти – в світі не так й багато трас з подібною атмосферою, яка здатна будь-які змагання перетворити на справжнє свято автоспорту! Тому з 2016 року етап французького Porsche Carrera Cup є одним з ключових елементів великого автоспортивного фестивалю – марафонської гонки «6 годин Спа» (6 Heures de Spa), яка в різних варіантах проходить з 1963 року (спочатку під назвами «500 км Спа» і «1000 км Спа »), а на сучасний шестигодинний формат перейшла в 2011 році.

  У Бельгії кольори нашої команди буде захищати Алессіо Ровера, який вже встиг познайомитися з цією трасою рік тому. Тоді італієць в своєму дебютному виступі на Circuit de Spa-Francorchamps багатьом запам’ятався блискучим пілотуванням – після невдалої кваліфікації (яку просто змило зливою) Алессіо в обох заїздах впевнено і ефектно пробивався нагору, а в другій гонці взагалі здійснив майже два десятки обгонів! У підсумку, він тоді став п’ятим і восьмим в заліку Porsche Carrera Cup France. До речі, як і в 2016-2017 роках, в Спа-Франкоршамі на трасі знову зустрінуться представники двох міжнародних серій – Porsche Carrera Cup France і Porsche GT3 Cup Challenge Benelux (охоплює регіон Бельгія, Нідерланди, Люксембург).

  Алессіо Ровера: «У нас цього року було чимало тестів – Porsche 911 GT3 Cup Type 991 другого покоління досить сильно відрізняється від минулорічної версії. У нього нижчий центр ваги, більш жорстка підвіска – і машина вимагає інших налаштувань. Зараз ми вирушаємо в Porsche Carrera Cup France, де маємо намір боротися за перемогу як в гонках, так і у всій серії – впевнений, що з чемпіоном Жюльєном Андлауером можна боротися на рівних. А з трасою в Спа я вже знайомий і не буду на ній повним новачком».

  Формат гоночного уїк-енду залишився традиційним для французької серії – єдина відмінність полягає лише в тому, що на догоду «6 годинам Спа» (яка є центральною гонкою цього уїк-енду) вся програма Porsche Carrera Cup пересунута на добу назад, тобто на четвер-суботу. У всьому іншому жодних відмінностей – два вільних тренування в четвер (по 40 хвилин кожне), подвійна кваліфікація (дві сесії по 20 хвилин для кожної гонки окремо, з п’ятихвилинною паузою між ними) і дві гонки (в п’ятницю та суботу).

  Програма гоночного уїк-енду (час київський)
Четвер, 3 травня
12.05-12.45 – вільні тренування, сесія 1 (40 хвилин)
16.30-17.10 – вільні тренування, сесія 2 (40 хвилин)

П’ятниця, 4 травня
13.15-13.35 – перша кваліфікація (20 хвилин)
13.40-14.00 – друга кваліфікація (20 хвилин)
17.30 – перша гонка (30 хвилин)

Субота, 5 травня
12.45 – друга гонка (30 хвилин)

  Пряму трансляцію зі перегонів на Circuit de Spa-Francorchamps можна побачити на офіційній сторінці Porsche Carrera Cup France в Facebook https ://www .facebook.com /PorscheCarreraCupFrance

Усі останні новини про Tsunami RT можна дізнатися на її офіційному сайті , а також на сторінці команди в Facebook
http:// tsunami-rt.com/
https ://www.face book.com/ Tsunami.RT

Фото Akis Temperidis (Tsunami RT)
Павел Скобленко (пресс-служба Tsunami RT)