Французька серія Porsche Carrera Cup завершила свої виступи за кордоном – п’ятий, передостанній етап відбувся в минулі вихідні в Іспанії, на Circuit de Barcelona-Catalunya, а менш ніж за два тижні очікується фінальний раунд у Франції, на відомому автодромі Circuit Paul Ricard в Ле-Кастелле. Для української команди Tsunami RT Centro Porsche Padova і її лідера Алессіо Ровери візит в Каталонію склався дійсно вдало – поул-позиція, перемога плюс подіум, а також місця в Топ-3 в загальному особистому та командному заліках!

  Наша команда вдруге цього року виставила на етапі Porsche Carrera Cup France двох пілотів – якщо минулого разу (в травні на нідерландському етапі на Circuit Zandvoort) напарником італійця Алессіо Ровери став його співвітчизник Томмазо Моска, то зараз до складу Tsunami RT повернувся француз Тома Ніколль, який виступав у нашій команді в минулому році (зараз Ніколль знову був заявлений в заліку Дивізіону В, для джентльмен-пілотів). Під час вільних тренувань Ровера поступово нарощував свій темп (в першій сесії став четвертим, у другій показав кращий результат), а Ніколль після тривалої перерви в стартах відновлював свої навички пілотування потужного Porsche 911 GT3 Cup Type 991. Обидві кваліфікаційні сесії, які пройшли в п’ятницю протягом години, виявилися результативними для пілотів Tsunami RT – Алессіо Ровера в першій з них завоював поул, у другій показав третій час, а Тома Ніколль двічі став п’ятим в заліку Дивізіона В.  Алессіо Ровера: «У першій кваліфікації у мене вийшов добрий проїзд кола, хоча на стартовому секторі була невелика помилка. Зрозумів, що помилятися більше не можна і зміг показати відмінний час».

  Тома Ніколль: «Я був всього лиш в 0,2 секунди від третьої позиції в Дивізіоні В. У другій кваліфікації теж все було непогано, але зібрати ідеальне коло в мене все ж не вийшло».

 

Перша гонка відбулася в суботу вдень і стала переможною для Алессіо Ровери – італієць на старті успішно відбив всі атаки француза Жюльєна Андлауера (торішнього чемпіона Porsche Carrera Cup France) і турка Айханджана Гювена, завдяки чому відстояв свою позицію лідера. Після цього Ровера до самого фінішу впевнено очолював гонку і ефективно парирував всі атаки Андлауера – у підсумку, італієць здобув третю в цьому році перемогу у французькій серії. Відмінний результат для іноземного учасника! Тома Ніколль тим часом вів боротьбу в Топ-5 Дивізіону В і спромігся завершити гонку четвертим у своїй категорії.

  Алессіо Ровера: «Я такий щасливий! Ніколи раніше не тестував Porsche тут, але вчора команда знайшла ідеальні налаштування для цієї траси. Гонка тільки на перший погляд пройшла гладко, але насправді під кінець заїзду я до смерті втомився від атак Жюльєна. Завтра ми стартуємо з третьої позиції, тобто доведеться обганяти, але у мене відмінний автомобіль, так що я розраховую впоратися».

 

  Недільна гонка наочно продемонструвала, що на каталонській трасі, незважаючи на всі її швидкісні повороти і довгі прямі, обганяти дійсно дуже важко. Тому три лідери французької серії (Жюльєн Андлауер, Айханджан Гювен і Алессіо Ровера) як стартували на першому-другому-третьому місцях, так і без жодних перестановок фінішували на цих позиціях – таким чином, Ровера записав на свій рахунок вже п’ятий в цьому році подіум (на додаток до трьох перемог). Тома Ніколлю важко було швидко відновити свою колишню форму після того, як він майже рік не виступав в гонках – тому цей заїзд він завершив п’ятим в Дивізіоні В.

  Алессіо Ровера: «Старт і перше коло були такими само вдалими, як і вчора. Але на другу гонку ми вибрали інші налаштування, щоб бути швидшими на першому секторі і краще зберегти шини, але це позначалося на інших секторах. Стан траси сьогодні теж змінився, і все це вилилося в недостатнє стернування, що не дозволило мені їхати швидше. У чемпіонаті у нас попереду ще дві гонки на фінальному етапі, розрив між лідером і другим місцем досить великий, але все остаточно вирішиться на Circuit Paul Ricard».

  Тома Ніколль: «Дуже складно проїхати гонку після того, як ти цілий рік не виступав. А особливо складно – довести її до кінця. Я незадоволений собою. Машина була дуже класна, але не я, причому у всіх відношеннях – не вистачало концентрації, підготовки, всього… У цьому сезоні я провів тільки один короткий тест».

  В особистому заліку Porsche Carrera Cup France Алессіо Ровера досі посідає другу позицію (170 очок) і поступається тільки чинному чемпіону серії Жюльєну Андлауеру (192 очки). У командній номінації Tsunami RT Centro Porsche Padova йде третьою з 198 очками – на фінальному етапі в Ле-Кастелле (12-14 жовтня) на нашу команду чекає велика битва за другу позицію за підсумками сезону з таким грізним суперником, як Sébastien Loeb Racing (202 бали). А ось вищий титул в командному заліку вже достроково завоювала потужна чемпіонська Martinet by Alméras (310 очок) на чолі з її прем’єр-пілотом Жюльєном Андлауером.

  Усі останні новини про Tsunami RT можна дізнатися на її офіційному сайті , а також на сторінці команди в Facebook
http: // tsunami-rt .com/
https:// www. facebook.com /Tsunami.RT

 Фото Akis Temperidis (Tsunami RT), Porsche - Alexis Goure

  Павел Скобленко (пресс-служба Tsunami RT)