Фінальний раунд Porsche Carrera Cup France в Ле-Кастелло, на Paul Ricard Circuit, завершив великий і складний сезон для української команди Tsunami RT Centro Porsche Padova, якій довелося весь рік битися на два фронти і в обох серіях боротися за вищі місця. Підсумки цієї битви дійсно вражають – незважаючи на всі проблеми і інциденти, за підсумками сезону наша команда завоювала призові місця у всіх без винятку заліках, в яких брала участь. Тиждень тому було «срібло» в трьох категоріях в Porsche Carrera Cup Italia – абсолютний і командний заліки, а також Michelin Cup для джентльмен-пілотів.

Зараз настала черга подвійної «бронзи» в Porsche Carrera Cup France (в абсолютному та командному заліках), що стало абсолютним рекордом для української команди за всі шість років виступів у французькій серії!

 Гоночний уїк-енд в Ле-Кастелле обіцяв стати по-справжньому «гарячим» і складним. По-перше, раптово з гри вибув діючий чемпіон Жюльєн Андлауер, який в ті ж дні відправився в Японію на етап FIA World Endurance Championship – у італійця Алессіо Ровери і турка Айханджана Гювена з’явився реальний шанс на вищий титул в Porsche Carrera Cup France. По-друге, на фінальному раунді французької серії раптом з’явилися відразу два сильних пілоти – Ком Ледогар (чемпіон PCCF 2014 роки) і Флоріан Ляторр (дві «бронзи» в 2016 і 2017 роках), які були номіновані на отримання очок і могли серйозно втрутитися в хід боротьби за титул. По-третє, цей гоночний уїк-енд був спільним етапом Porsche Carrera Cup France і Porsche GT3 Cup Challenge Benelux – тобто учасники обох серій стартують одночасно і постійно будуть створювати один одному перешкоди, в тому числі і всім претендентам на найвищі титули…

  У вільних тренуваннях в п’ятницю, де всі пілоти приділили максимум уваги налаштуванням техніки і підбору шин, Алессіо Ровера показав четвертий і третій часи. Але основні події розпочалися в суботу, коли вранці відбулася перша кваліфікація, а за кілька годин стартувала перша гонка. За підсумками кваліфікаційних заїздів Ровера став третім, попереду опинилися Флоріан Ляторр і Айханджан Гювен, а поруч з італійцем стояв Ком Ледогар – все це обіцяло серйозну боротьбу в гонці! Як і очікувалося, суботній заїзд виявився дуже жорстким і нервовим – квартет головних фаворитів гонки постійно йшов дуже щільною групою і на фініші все четверо вклалися в секунду з невеликим. Перемогу святкував Айханджан Гювен, який переграв обох французьких «гостей», Алессіо Ровера ж фінішував четвертим. Інший пілот Tsunami RT, француз Тома Ніколль, отримав цілу низку пригод (суперники пару раз «допомогли» йому розвернутися на трасі) і дістався до фінішу на п’ятій позиції в заліку Дивізіону В.

  Алессіо Ровера: «Я був задоволений своїм третім місцем у кваліфікації. Машина відмінно підготована, але мені не вдалося повністю прогріти передні шини, тому за поул поборотися не вийшло. Гонка була дуже складною – не дуже добре стартував, мій темп не відповідав темпу суперників, я насилу утримувався за ними, в повільних поворотах відчувалося недостатнє стернування. Добре, що вдалося звести втрати до мінімуму. Завтра необхідно постійно атакувати».

  Недільний день став чи не найбільш напруженим у цьому сезоні Porsche Carrera Cup France – адже вранці в кваліфікації Айханджан Гювен завоював поул, записав на свій рахунок бонусний бал і зрівнявся за очками з Алессіо Роверою (у обох стало по 184 очки). Таким чином, склалася гранично проста ситуація – хто з цієї пари фінішує в Топ-10 попереду свого суперника, той і стає чемпіоном французької серії! На жаль, кваліфікація для Алессіо Ровери відверто не склалася – тільки шосте місце на старті… Його чекала насправді непроста задача – у фінальній гонці сезону наздогнати і випередити свого турецького опонента!

  Алессіо Ровера: «Кваліфікація не вийшла вдалою, і я не розумію, чому. Машина підготована відмінно, її вже просто неможливо покращити! На третьому швидкому колі я трохи помилився в останньому повороті, а на ще одне коло просто не вистачило часу. Тепер доведеться надолужувати втрачене вже в гонці».

  Фінальна гонка французької серії перетворилася на справжній трилер для обох претендентів на титул – Айханджан Гювен вже на другому колі пропустив атаки «гостей» (Флоріана Ляторра і Кома Ледогара), і відкотився на третє місце, а Алессіо Ровера, в свою чергу, пробився з шостої на четверту позицію! Обидва претенденти зустрілися у відкритій дуелі – хто візьме гору в цій битві?! Не обійшлося також без стороннього втручання, коли в середині гонки на трасі з’явилася машина безпеки. Все вирішилося на останньому колі, коли Ровера здійснив стрімку атаку і намагався пройти Гювена по внутрішньому краю повороту – відбувся жорсткий контакт, обох винесло за межі траси… Але якщо Гювен зміг продовжити рух без особливих проблем і завершив гонку третім, то Ровері довелося добиратися до фінішу зі зламаною рульовою рейкою (машина перетнула фінішну лінію в клубах диму з вивернутим правим колесом) – тільки шосте місце… Але за кілька годин, вже ввечері судді оштрафували італійця на 30 секунд, внаслідок чого Ровера став тільки 12-м (4 очки в гонці замість 10) і позбувся другого місця в загальному заліку серії… Трохи порадував Тома Ніколль, який все ж приніс команді фініш на подіумі – друге місце в Дивізіоні В.

  Алессіо Ровера: «Це було дуже важко, я ж стартував з шостої позиції. Я повністю виклався в цій гонці. Мені пощастило, що з’явився сейфті-кар – це дозволило мені скоротити відставання від Гювена. Той дуже добре захищався і закривав траєкторії, я на останньому колі пішов на ризик, але наші колеса торкнулися, і я зламав рульову рейку. Я міг би виграти, якби не поломка».

  За підсумками сезону Алессіо Ровера і Tsunami RT стали третіми призерами французької серії в двох категоріях – як в особистому заліку (188 очок у пілота), так і командному (216 очок). Таким чином, 2018 рік у Porsche Carrera Cup France став для Tsunami RT Centro Porsche Padova рекордним в усіх значеннях – «бронза» в абсолютному заліку, командна «бронза», три перемоги і шість подіумів в абсолюті в гонках! Головний тріумф на минулому гоночному уїк-енді належав турку Айханджану Гювену, який став першим в історії іноземним чемпіоном Porsche Carrera Cup France. Більш того, в ті ж самі дні він спромігся також завоювати вищий титул в Porsche GT3 Cup Challenge Benelux, де також провів повний сезон! Наші вітання!

  Усі останні новини про Tsunami RT можна дізнатися на її офіційному сайті , а також на сторінці команди в Facebook
http: //tsunami-rt .com/
https ://www .facebook.com/Tsunami.RT

  © Фото Akis Temperidis (Tsunami RT), Porsche – Alexis Goure

  Павел Скобленко (пресс-служба Tsunami RT)