Перший етап Porsche Carrera Cup Italia, який відбувся в останній уїк-енд квітня в Імолі на Autodromo Enzo e Dino Ferrari, вийшов занадто різноманітним для команди Tsunami RT Centro Porsche Padova – приємні успіхи (друге місце в кваліфікації, подіум в першій гонці, а також два найшвидших кола) чергувалися з прикрими неприємностями (технічні проблеми лідера команди Алессіо Ровер в другій гонці). Але ці негаразди не змогли приховати головного факту –

незважаючи на повне оновлення свого складу, наша команда, як і раніше, залишається однією з найшвидших в італійській серії і готова боротися за вищі місця.

  Вже під час вільних тренувань з'ясувалися дві важливі речі. По-перше, Ровера відразу дав знати, що входить в компанію найшвидших пілотів в нинішньому розіграші Porsche Carrera Cup Italia – другий час в заїздах. По-друге, одним з його головних суперників стане Ріккардо Пера (команда Ebimotors), 17-річний вундеркінд, який недавнього часу виступав в картингу, а минулого року став чемпіоном нової національної серії Cayman GT4 Trophy Italia. Кваліфікація лише підтвердила це положення справ – дует Ровера-Пера в обох сесіях посів два перших місця, причому Алессіо поступився Ріккардо лише 0,026 секунди!

  Алессіо Ровера: «Я не дуже задоволений результатами своєї кваліфікації, міг би проїхати краще. Зробив невелику помилку на гальмуванні в повороті Tamburello і втратив час. Але автомобіль відмінно збалансований, і ми починаємо гонку з першої стартової лінії».

  Перша гонка повністю пройшла під знаком битви Алессіо Ровери і Ріккардо Пери за перемогу – обидва фаворити відразу пішли у відрив від всіх інших і боролися виключно між собою. На складному і дуже специфічному гоночному кільці в Імолі дуже важко обганяти – особливо коли ніхто з суперників не має якоїсь помітної переваги в швидкості. Таким чином, Ровера як стартував другим, так і завершив гонку на цій позиції, принісши Tsunami RT Centro Porsche Padova перший цього року подіум в італійській серії, а також завоював додаткове очко за найшвидше коло в гонці.

  Алессіо Ровера: «Була інтенсивна гонка, без будь-яких проблем. Дуже добра боротьба. В Імолі складно обганяти, мені значно допомагала система АБС – без неї було б набагато небезпечніше. Я добре стартував, але на перших колах гонки, поки тиск в шинах був ще низьким, суперник був швидше. Під кінець гонки, на розігрітих колесах, швидшим був я. Боротьба була чистою, хоча Пера часом дуже жорстко захищався».

  Друга гонка зазвичай становить особливий інтерес для глядачів – шість кращих пілотів за підсумками першого заїзду стартують в зворотному порядку, що дозволяє різко загострити боротьбу на самому старті. Гонка в неділю могла стати для Алессіо Ровери найкращою в цей уїк-енд – стрімка атака допомогла пілоту Tsunami RT Centro Porsche Padova відразу пробитися з п'ятого на друге місце і включитися в боротьбу з лідером Енріко Фульдженці. На жаль, вже через кілька кіл несправний датчик коробки передач поховав всю гонку – Ровера ніяк не міг набрати максимальну швидкість, внаслідок чого поступово відкотився на 12-е місце. Але навіть цих кількох хвилин після старту вистачило Алессіо, щоб знову показати найкращий час на колі – до самого фінішу гонки нікому з суперників не вдалося перевершити його результат!

  Алессіо Ровера: «Машина була відмінно підготована, я дуже добре їхав і розраховував на перемогу, але в цій гонці нам не пощастило. Єдиний плюс сьогодні - я показав кращий коло... Втім, ні. Автомобіль просто чудовий – це теж великий плюс. Вирішив їхати до самого фінішу, незважаючи на поломку. Справа в тому, що хтось міг зійти і це допомогло б мені покращити свій результат, тому я боровся до самого кінця».

  Ще два пілоти Tsunami RT Centro Porsche Padova, брати Ліно і Карло Курті, весь гоночний уїк-енд присвятили тому, щоб якомога швидше освоїтися з гоночної технікою і максимально поліпшити свої часи на трасі (за два дні обидва зуміли покращити свої результати майже на секунду-півтори). У підсумку, Карло Курті в другій гонці спромігся завоювати свої перші очки в Porsche Carrera Cup Italia (10-е місце).

  Після Імоли Porsche Carrera Cup Italia бере велику паузу – наступний раунд відбудеться аж через місяць, 3-4 червня, на Misano World Circuit Marco Simoncelli. Але команді Tsunami RT Centro Porsche Padova і її лідеру Алессіо Ровере поки рано думати про відпочинок – вже за кілька днів їх чекає виступ на відомій трасі Circuit de Spa-Francorchamps в Бельгії, де пройде перший етап Porsche Carrera Cup France (4-6 травня).

  Усі останні новини про Tsunami RT можна дізнатися на її офіційному сайті , а також на сторінці команди в Facebook
http ://tsunami -rt.com/
https ://www .facebook.com /Tsunami.RT

Фото Akis Temperidis (Tsunami RT)
Павло Скобленко (прес-служба Tsunami RT)