Легендарна траса Circuit de Spa-Francorchamps знову продемонструвала свій непередбачуваний характер і перетворила стартовий етап Porsche Carrera Cup France 2017 року на феєричне шоу, з усіма традиційними атрибутами: стрімка зміна погоди; гоночний трек, який або заливало дощем, або швидко підсихав під сонцем; численні обгони і битви в будь-якому повороті... І одним з найяскравіших учасників цього феєрверку стала українська команда Tsunami RT Centro Porsche Padova, чий пілот Алессіо Ровера в обох гонках робив справжні дива – подібні прориви не вдавалися більше нікому!

  Вже під час вільних тренувань в четвер стало ясно, що на трасі буде по-справжньому тісно – адже в Спа проходив спільний етап Porsche Carrera Cup France і Porsche GT3 Cup Challenge Benelux, тобто всім учасникам обох серій належало битися між собою. Неважко уявити, яка тіснява буде на трасі, де зустрінуться чотири десятки пілотів на Porsche 911 GT3 Cup Type 991! Незважаючи на всі примхи погоди (одна сесія пройшла під дощем, інша вже на сухій трасі), обидва пілоти Tsunami RT Centro Porsche Padova продемонстрували непогані результати – італієць Алессіо Ровера став четвертим і другим в абсолюті, а француз Тома Ніколль в одному з тренувань показав третій час в заліку Дивізіону В.

  Однак хаос в кваліфікації з численними аваріями (обидві сесії довелося зупиняти червоними прапорами) перевернув все з ніг на голову – ні Ровері, ні Ніколлю не вдалося проїхати жодного чистого кола. Що відразу і відбилося на їх результатах – Алессіо мав стартувати з 22-ї і 37-ї позицій, а Тома посів відповідно 25-е і 16-е місця... Таким чином, обом пілотам Tsunami RT лишалося дотримуватися лише однієї тактики – постійно атакувати і за будь якої нагоди пробиватися вперед.

  Алессіо Ровера: «Завдання у мене зараз дуже просте – обганяти, обганяти і обганяти! Це можливо, я знаю три-чотири місця на трасі, де можна здійснювати обгони. Моя мета в обох гонках – відіграти максимум позицій і піднятися якомога вище! Дуже сподіваюся на дощ. Над трасою якраз збираються хмари – і ситуація може змінитися дуже швидко. Я люблю їздити по мокрій трасі і машина у мене відмінна. Так що нам потрібен просто дощик... або трохи щастя».

  Перша гонка відбулася вже через кілька годин після кваліфікації – було похмуро, але дощ так і не розпочався. Однак температура на поверхні траси не перевищувала 12-13 градусів, що повинно було помітно ускладнити життя всім пілотам – не так-то просто швидко розігріти шини на холодному треку і потім набрати найвищий темп. Алессіо Ровері це вдалося якнайкраще – італієць відразу почав атакувати і на першому ж колі відіграв шість місць! І не збирався зупинятися на цьому – карколомний бій тривав до самого фінішу гонки, яку Ровера завершив на п'ятій позиції!

  Алессіо Ровера: «Це було дуже весело – багато обгонів, і я зробив саме те, що від мене вимагалося. Думаю, можна було б і на подіум пробитися – хай і не виграв б, але друга-третя позиції були цілком можливі. Мені б ще кола два-три – їх би вистачило. Я не ризикував, обганяв абсолютно безпечно, машина чудово себе вела від старту до фінішу, і я почувався дуже комфортно і спокійно».

  Здавалося, що перевершити такий успіх майже неможливо, але в другій гонці Ровера знову створив гоночне чудо – Алессіо на двох перших колах відіграв СІМНАДЦЯТЬ місць і пробився з 37-ї на 20-ю позицію! Важко сказати, що міг би ще здійснити італієць, якби в цей момент на трасі не з'явилася машина безпеки, яка пригальмувала гонку на три кола... Але цей епізод майже не завадив Ровере – як тільки з'явилася можливість атакувати, він знову почав відігравати позицію за позицією і фінішував дев'ятим! Причому в останньому повороті, перед самим фінішом, Алессіо виперелив відразу двох суперників і прорвався з одинадцятого на дев'яте місце! Порадував і Тома Ніколль – француз обидві гонки провів дуже акуратно, записавши на свій рахунок п'яте і четверте місця в Дивізіоні В. Відмінний результат для дебютанта!

  Тома Ніколль: «Так, це було дуже пізнавально. Це мої перші старти на Porsche, було непросто, але я отримав масу задоволення. Але мені треба ще багато чому навчитися, щоб потрапляти на подіум... Я раніше виступав на BMW, Aston Martin, Ferrari, але Porsche помітно складніший в керуванні – особливо непросто було звикнути до роботи гальм. Для мого першого виступу п'яте і четверте місця – це дуже непогано, але в наступний раз я хочу боротися вже за подіум».

  Незважаючи на важку кваліфікацію і вкрай невигідні стартові позиції, пілоти Tsunami RT Centro Porsche Padova в цій ситуації зуміли досягти максимально можливого результату: Алессіо Ровера з 22 очками посідає п'яте місце в абсолютному заліку; Тома Ніколль йде п'ятим в Дивізіоні B (26 очок); в командному заліку Tsunami RT з 27 очками стала четвертою. Зараз всіх перерва до червня – наступний виступ відбудеться 2-4 червня в Мізано, де пройде другий етап Porsche Carrera Cup Italia.

  Усі останні новини про Tsunami RT можна дізнатися на її офіційному сайті , а також на сторінці команди в Facebook
http: //tsunami - rt.com/
https :// www. facebook. com/Tsunami.RT

Фото Porsche – Alexis Goure
Павло Скобленко (прес-служба Tsunami RT)