Стартовий етап Porsche Carrera Cup Italia, який відбувся в останні вихідні квітня в Імолі на Autodromo Internazionale Enzo e Dino Ferrari, приніс українській команді Tsunami RT Centro Porsche Padova безліч приємних сюрпризів і успіхів. По-перше, всупереч всім попередніми очікуваннями, наша команда була представлена не двома, а трьома пілотами – до Алекса де Джакомі і дебютанта Томмазо Мосці в останній момент приєднався минулорічний чемпіон серії Алессіо Ровера.

По-друге, Tsunami RT за два дні в Імолі завоювала відразу шість нагородних кубків – чотири за перемоги (по дві в особистому та командному заліках) і два за треті місця! І тепер команда після першого раунду впевнено лідирує майже у всіх категоріях.

  На вільних тренуваннях в п’ятницю пілотам Tsunami RT Centro Porsche Padova не було рівних – Алессіо Ровера і Томмазо Моска за підсумками сесії зайняли два перших місця. Але основні події розгорнулися вже в суботу з самого ранку, коли стартувала кваліфікація – всі фаворити серії доклали максимум зусиль, щоб завоювати перші в цьому році очки (згідно з правилами, володар поул-позиції отримує два пункти). І боротьба була дуже жорсткою – за підсумками першої кваліфікаційної сесії (для всіх учасників) Моска став другим, Ровера опинився на четвертій позиції, а Топ-5 вклалися в 0,103 секунди. Друга кваліфікаційна сесія стала набагато більш серйозним випробуванням для наших пілотів – Томмазо з Алессіо все ж втратили по позиції, забезпечивши собі третє і п’яте стартові місця в першій гонці (поул завоював Енріко Фульдженці).

  Томмазо Моска: «На жаль, я послизнувся на гравії, який був в повороті – інакше став би другим. Але обійти Фульдженці з його першокласним часом 1.42,96 у мене все одно б не вийшло».

  Алессіо Ровера: «Кваліфікація пройшла дуже і дуже паскудно, іншого слова і не підберу. Я наробив багато помилок, і найбільшу – в повороті Villeneuve».

  Перша гонка вийшла дуже нервовою – було безліч інцидентів, внаслідок чого майже половину часу учасники провели за машиною безпеки. Можливостей для атаки було небагато і найчастіше вони все одно закінчувалися жорсткими зіткненнями, після чого судді швидко знаходили винних і призначали їм покарання (двоє отримали по 25 секунд штрафу, ще один був взагалі дискваліфікований). Томмазо Моска весь час тримався на третьому місці, але перед самим фінішем кинувся в атаку і випередив Енріко Фульдженці з Даніеле Каззанігою! Дійсно чудовий результат – дебютант Porsche Carrera Cup Italia, який проводив свою першу в кар’єрі гонку на машині категорії GT, здобув перемогу і став лідером серії! Набагато важче довелося Алессіо Ровері – перед самим фінішем він претендував на подіум, але його суперник, Серджіо Кампана, ніяк не міг змиритися з поразкою в цій дуелі, в передостанньому повороті вибив нашого пілота з траси і відкинув його на сьоме місце... Але в офіційних підсумках гонки, після всіх штрафів та інших покарань, минулорічний чемпіон став четвертим. Відзначився і Алекс де Джакомі – незважаючи на травму руки, він все одно доїхав четвертим в Michelin Cup.

  Томмазо Моска: «Через всі ці машини безпеки гонка була дуже неспокійною і нерівною, але як мені потім сподобався її фінал! Правда, у нас була жорстка боротьба з Фульдженці, дійшло до контакту на трасі – Енріке потім приходив з претензіями, але насправді я не порушив жодних правил. Ще з картингу відомо – хто опинився на зовнішньому краю повороту, той може обганяти. Велика подяка команді за цей успіх!»

  Алессіо Ровера: «Це була складна гонка з великою кількістю контактів і зіткнень, але мені вона подобалася. Я на фінальному колі став третім, коли обігнав Кампану в повороті Variante Alta, але він виніс мене з траси в наступному повороті, Rivazza» [після фінішу Кампана за цю грубість на трасі був виключений з гонки].

  Друга гонка, в неділю вранці, обіцяла чимало випробувань всім без винятку пілотам Tsunami RT Centro Porsche Padova – так як шість кращих пілотів за підсумками першого заїзду стартують в зворотному порядку, Алессіо Ровера отримав третю стартову позицію, а Томмазо Моску чекав старт з шостого місця. Крім того, Алекс де Джакомі змушений був знову боротися з болем в зап’ясті. Однак події на трасі перевершили всі очікування! Ровера на першому ж колі вийшов в лідери, пройшов у відмінному темпі всю дистанцію, показав найкращий час на колі і святкував перемогу; Моска швидко перебрався з шостої на третю позицію і до самого фінішу намагався відібрати у Дієго Бертонеллі друге місце; де Джакомі також зумів піднятися на подіум, ставши третім у заліку Michelin Cup. Разом, відразу три призових кубка для пілотів в одній гонці! А якщо додати ще два кубки за командну перемогу за підсумками кожного дня, то всього шість кубків за два дні!

  Алессіо Ровера: «Це була не гонка, а справжнє задоволення! Ми досягли успіху і тепер повністю готові до першої гонки Porsche Carrera Cup France в Спа. Машина відмінно поводилася зі старту до фінішу. А ще ми добре протестували шини перед Бельгією – траса в Спа по-справжньому жорстка для шин».

  Томмазо Моска: «Третє місце в такій неймовірній гонці – чудовий результат! Я навіть намагався боротися за «срібло», але помилився в останньому повороті, зачепив гравій і відпустив Бертонеллі вперед. Але якщо вчора я ще міг мріяти про перемогу, то сьогодні навіть про подіум не думав – вважав, що це нереально».

  Алекс де Джакомі: «Я не міг виступити краще – дуже сильно боліло зап’ястя. Особливо важко було на поребриках, коли треба міцно тримати кермо. Зате наша команда відпрацювала просто чудово!»

  Виступ в Імолі приніс Tsunami RT Centro Porsche Padova повний успіх майже у всіх номінаціях – Томмазо Моска лідирує в заліку пілотів (30 очок), на другій позиції розташувався Алессіо Ровера з 27 балами, а Алекс де Джакомі займає четверте місце в заліку Michelin Cup (10 очок). У командному заліку Tsunami RT завдяки двом перемогам набрала максимально можливу кількість очок (36) і помітно випереджає найближчого суперника, Ghinzani Arco Motorsport (23 очка). На даний момент наша команда перебуває в Бельгії, де в найближчі вихідні, 3-5 травня, відкриє свій черговий сезон в Porsche Carrera Cup France.


  Усі останні новини про Tsunami RT можна дізнатися на її офіційному сайті , а також на сторінці команди в Facebook
http:// tsunami-rt.com/
https :// www. facebook. com/ Tsunami.RT

  Фото Akis Temperidis (Tsunami RT)
  Павел Скобленко (пресс-служба Tsunami RT)