Рік тому виступ української команди Tsunami RT Centro Porsche Padova в Спа-Франкоршамі став однією з найпомітніших подій бельгійського етапу Porsche Carrera Cup France – тоді Алессіо Ровера в обох гонках творив справжні дива, обганяючи суперників мало не десятками. Зараз, в 2018 році, італієць знову став головним героєм гоночного уїк-енду в Бельгії – на легендарній трасі Circuit de Spa-Francorchamps він зібрав чудову «колекцію» успіхів (поул, перемога, подіум і найшвидше коло), завдяки чому став першим лідером Porsche Carrera Cup France 2018 року!

Таким чином, для Tsunami RT це був найкращий старт сезону за всю історію виступів української команди в італійському і французькому Porsche Carrera Cup!

  Вже під час вільних тренувань Алессіо Ровера продемонстрував відмінну швидкість, в обох сесіях показавши часи в Топ-3 абсолютного заліку (Бельгія приймає спільний етап Porsche Carrera Cup France і Porsche GT3 Cup Challenge Benelux). Не менш успішно склалася для пілота Tsunami RT і кваліфікація – в першій сесії Ровера став третім в абсолюті (другим в заліку французької серії), у другій ще трохи покращив свій результат (друга стартова позиція і плюс бонусне очко за поул в заліку Porsche Carrera Cup France). Одночасно з тим Circuit de Spa-Francorchamps в черговий раз підтвердила, що є однією з найшвидших гоночних трас у світі – Алессіо Ровера на Porsche 911 GT3 Cup Type 991 регулярно проїжджав коло з середньою швидкістю понад 175 км/год (це трохи менше, ніж на Autodromo Nazionale di Monza, найшвидшому гоночному треку Європи).

  Алессіо Ровера: «У першій кваліфікації я не зміг добре проїхати своє швидке коло – був трафік, а потім я зробив маленьку помилку в повороті. Однак другий заїзд пройшов добре, я заробив залікове очко за поул в PCCF, переді мною був лише один пілот з Cup Challenge Benelux. Можна було б поборотися за поул в абсолюті, але я не хотів ризикувати за кілька годин перед стартом гонки».

  Перша гонка, запланована на вечір п’ятниці, через поважну причину стартувала з чималим запізненням (більш ніж на півгодини) – перед цим в кваліфікації «6 годин Спа», етапу FIA World Endurance Championship, сталася серйозна аварія і на усунення її наслідків було потрібно багато часу. Однак цей інцидент не завадив Алессіо Ровере в блискучому стилі розпочати гонку – пілот Tsunami RT зі старту негайно кинувся по самому краю треку, впритул до газону, і вже з першого повороту вийшов лідером. Після цього італієць успішно відбивав всі атаки Жюльєна Андлауера, торішнього чемпіона серії – навіть поява на трасі машини безпеки (після чергового жорсткого вильоту одного з учасників з траси) нічого не змінило в цій розстановці сил. У підсумку, Алессіо здобув свою другу перемогу в заліку Porsche Carrera Cup France (першого такого успіху він досяг минулого літа в Ле-Мані на легендарній трасі Circuit de la Sarthe) і завоював додатковий бал за найшвидше коло!

  Алессіо Ровера: «Чудова гонка, але дуже складна. Я стартував так, як ніколи ще в своїй кар’єрі не робив, і на перших колах автомобіль був дуже швидким. Але після машини безпеки я щось «підчепив» на праве переднє колесо, і заходити в ліві повороти стало дуже нелегко. Але старт сезону вийшов відмінний. Завтра дуже хочеться повторити такий виступ!».

  Такої дивної і незрозумілої гонки, як в суботу вранці в Спа, в Porsche Carrera Cup France ніхто не пригадає! Початок вийшов сумбурним – Алессіо Ровера, який цього разу стояв на незручному «парному» боці траси, в момент старту втратив темп і пірнув в перший поворот, знаменитий La Source (де треба розвертатися майже на 180 градусів) лише четвертим... Але відразу ж пішла ціла серія аварій (один пілот на старті тут ж «приїхав» в стіну, іншого винесло з траси, третій вилетів назад на трек вже проти руху) – і негайно з’явилася машина безпеки, яка водила «караван» 25 хвилин! У підсумку, глядачі і учасники отримали лише п’ять хвилин більш-менш нормальної боротьби – цього часу вистачило лише на те, щоб Ровера відіграв одну позицію і фінішував третім. Але кульмінацією цього сумбурного дня став організаційний збій, внаслідок чого був «втрачений» момент фінішу і всі учасники несподівано пішли на зайве бойове коло! Справа навіть дійшла до зіткнення Алессіо Ровери і Жюльєна Андлауера в останньому повороті в запеклій боротьбі за друге місце – на щастя, сталося це вже після «офіційного» фінішу, тому ніхто нічого не втратив, обидва дуелянти піднялися на подіум.

  Алессіо Ровера: «Це не гонка – всього лише пара кіл! Я боровся як міг, спробував на останньому колі вийти на другу позицію, але у нас було торкання – можливо, мій суперник мене не бачив».

  Незважаючи на такий своєрідний фінал гоночного уїк-енду, Алессіо Ровера завершив перший етап Porsche Carrera Cup France лідером – на рахунку у італійця 38 очок (його головні суперники, Жюльєн Андлауер і Валентин Ассе-Кло, набрали відповідно 37 і 32 очка). Таким чином, пілоти Tsunami RT зараз лідирують в обох серіях Porsche Carrera Cup – Томмазо Моска в Італії, Алессіо Ровера у Франції! Однак у командному заліку французької серії спостерігається дещо інша картина – українська команда посідає четверту позицію (38 очок), бо, на відміну від суперників, в її складі виступає лише один пілот. У найближчі вихідні (11-13 травня) Tsunami RT з’явиться вже у Франції, де на Paul Ricard Circuit відбудеться другий етап Porsche Carrera Cup Italia (саме так, італійська серія зараз перебирається на французьку трасу!).

  Усі останні новини про Tsunami RT можна дізнатися на її офіційному сайті , а також на сторінці команди в Facebook
http: //tsunami -rt.com /
https ://www .facebook.com /Tsunami .RT

  Фото Akis Temperidis (Tsunami RT), Porsche – Alexis Goure
  Павел Скобленко (пресс-служба Tsunami RT)