Візит в Діжон, столицю Бургундії, для української команди Tsunami RT CentroPorschePadova перетворився в якесь величезне і майже нескінченне випробування. Обом пілотам, італійцеві АлессіоРовере і французу Тома Ніколлю, довелося докласти чимало зусиль, щоб відстояти свої позиції в лідируючій групі (і в абсолютному заліку, і в Дивізіоні В) і продовжити боротьбу за вищі місця в PorscheCarreraCupFrance– етап на CircuitdeDijon-Prenois як слід «навантажив» всіх учасників серії перед літніми канікулами.

  Вільні тренування відразу показали, що траса під Діжоном дійсно є однією з найшвидших в Європі – середня швидкість пілотів на колі наблизилася до позначки в 170 км/ч, що є дуже високим показником для кубкових Porsche 911 GT3 CupType 991. Не так вже й багато гоночних трас є швидшими заCircuitdeDijon-Prenois– відразу можна назвати тільки такі знамениті треки, як французький CircuitdelaSarthe, італійське AutodromoNazionale di Monza і бельгійське CircuitdeSpa-Francorchamps... При тому траса в Діжоні має свій власний неповторний характер – жодного повільного або «ламаного» віражу, всі повороти плавні і швидкісні, постійно чергуються досить круті спуски і підйоми.

  Погода в п'ятницю подарувала учасникам можливість випробувати трасу в різних умовах – як на сухому покритті (під час першої серії заїздів, за підсумками якої АлессіоРовера показав найкращий час), так і під дощем (результати всіх пілотів відразу погіршилися на 10-15 секунд на колі). А в суботу почалася щільна боротьба – вранці кваліфікація, після чого в другій половині дня йде гонка. Для и перша кваліфікація склалася вельми вдало – італієць став другим, поступившись лише 0,048 секунди Флоріанові Ляторру. Тома Ніколль же задовольнявся лише сьомим часом в заліку Дивізіону В.

  АлессіоРовера: «Я дуже задоволений результатом. Відставання від першого місця зовсім невелике –отже, вся команда відпрацювала відмінно. Автомобіль ідеально налаштований – я це відзначив ще вчора, під час тренувань, і сьогодні переконався в тому знову. Тепер ми чекаємо на гонку, хоча погода зараз дивна: туман і сильний дощ. В таких умовах ганятися непросто, але ми всі перебуваємо в однакових умовах».

  На жаль, гонка склалася для Tsunami RT CentroPorschePadova непросто – раптова зміна погоди (дощ ущух, траса почала підсихати) і дві появи автомобіля безпеки перетворили заїзд в якийсь хаос. Сильніше за всіх дісталося АлессіоРовері– італієць вже на третьому колі вийшов в лідери, але під час візиту в бокси (для заміни дощових шин на слік) стався неприємний інцидент, коли заднє колесо застрягло в арці... Заміну коліс все-таки вдалося здійснити, але час було втрачено і Роверу відкинуло на десяте місце. Однак Алессію все жспромігся створити невелике диво і за кілька хвилин піднявся на п'яте місце – і навіть друга поява машини безпеки не завадила йому в цьому! Для його напарника Тома Ніколля гонка склалася значно вдаліше – француз піднявся з сьомого на четверте місце в Дівізіоні В.

  АлессіоРовера: «Якби не машина безпеки, я б їхав на дощових шинах до кінця гонки, але тут було ясно – треба перевзуватися. Механіки зробили все можливе, але ось така прикра неприємність – і ми втратили чимало часу. Далі я боровся як міг, але автомобіль був налаштований під дощ, і я не міг їхати з такою швидкістю, з якою хотілося б. На дощових шинах машина була б ідеальною».

  У неділю всі події йшли за зовсім іншим сценарієм, більш спокійним. Ранкова кваліфікація принесла АлессіоРовері п'яте місце на старті, а Тома Ніколль знову став сьомим в Дивізіоні В. Гонка ж, на відміну від суботи, виявилася набагато біднішою на події – за всі 30 хвилин можна було нарахувати буквально два-три обгони. У підсумку, Роверавесь час бився з Валентином Ассе-Кло і став п’ятим на фініші, повторивши свій суботній результат. Тома Ніколль відіграв одну позицію і фінішував шостим в Дивізіоні В (для бізнес-драйверів).

  АлессіоРовера: «Це був не найкращий уїк-енд для команди. Але кожен з нас зробив все можливе. Ми ніколи не тестувалися на цій трасі, знайти правильні настройки було складно. У порівнянні з ранкової кваліфікацією машина покращилася, але проблема недостатньої поворотності залишалася. Команди, які провели 1-2 тестових дня в Діжоні, мали над нами суттєву перевагу».

  У загальному заліку PorscheCarreraCupFranceАлессіоРовера разом з ВенсаномБельтуазом ділить четверте місце – обидва набрали по 66 очок і лише на один пункт відстають від Флоріана Ляторра, який йде третім. У Дивізіоні В Тома Ніколль з 64 очками займає п'яту позицію і залишається одним з претендентів на подіум за підсумками сезону. У командному заліку Tsunami RT CentroPorschePadova впевнено йде третьою, набравши 84 очки. Тепер до остаточного відходу на великі літні канікули залишилося два тижні – 15-16 липня нашу команду чекає виступ на четвертому етапі PorscheCarreraCupItalia в Мюджелло.

  Усі останні новини про Tsunami RT можна дізнатися на її офіційному сайті , а також на сторінці команди в Facebook
http: // tsunami -rt.com/
https: //www .facebook .com/Tsunami.RT

ФотоPorsche Carrera Cup France, Alexis Goure

Павел Скобленко (пресс-служба Tsunami RT)